KONCERTY / WARSZTATY

Fundacja zrealizowała szereg koncertów oraz warsztatów artystycznych.

MUZYCZNY WEHIKUŁ CZASU W GALERII ZAMKOWEJ

Cykl koncertów muzycznych dzieci i młodzieży. Podczas koncertów można było usłyszeć prezentacje pianistyczne, gitarowe, skrzypcowe, fletowe z różnych epok – od renesansu do współczesności.

WARSZTATY „DŹWIĘK W FILMIE”

Film to dzieło audiowizualne i choć większość uwagi poświęca się temu, co widzimy, często zapominamy o tym, co i jak słyszymy. W trakcie wykładu dowiadujemy się, na czym polega praca dźwiękowca (Foleya) oraz rozmawiamy o specyfice pracy z dźwiękiem w studiu nagraniowym. Poznajemy podstawowe metody oraz narzędzia tworzenia dialogów, efektów oraz tła dźwiękowego – tak aby nadać ścieżce dźwiękowej realizmu oraz głębi. W trakcie warsztatów tworzymy prowizoryczne studio nagraniowe i próbujemy stworzyć ścieżkę dźwiękową do animacji filmowej.

WARSZTATY HOMERECORDING

Jeszcze do niedawna nagrywanie muzyki w dobrej jakości było zarezerwowane tylko dla profesjonalnych twórców . Główną przeszkodę stanowiły przede wszystkim finanse. Koszt profesjonalnego sprzętu audio systematycznie spada w ostatnich latach, a informacje o technikach nagrywania stają się coraz bardziej dostępne. Homerecording to właśnie praktyka nagrywania w warunkach domowych. Warsztaty powstały na potrzebę Dni Kultury w Lubinie.

POSKROMIĆ RYTM – WARSZTAT MUZYCZNO-PLASTYCZNY

To działania interdyscyplinarne dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Podczas spotkania dzieci dowiadują się czym jest rytm w sztuce oraz w jaki sposób można go poczuć i wyrażać, tak wytworzona ekspresja twórcza ma swoje ujście w pracy plastycznej oraz muzycznej. Warsztat realizowany jest przez wykwalifikowanych instruktorów, a całe spotkanie podzielono na dwie części: muzyczną i plastyczną. Podsumowaniem działań jest stworzenie wspólnego występu o charakterze teatralnym.

KOLĘDOWANIE W GALERII ZAMKOWEJ

Koncert w świątecznym klimacie, zrealizowany w Galerii Zamkowej i emitowany w telewizji TV Regionalna.

OD KLASYKI DO ROCKA

Koncert uzdolnionej muzycznie młodzieży z regionu, który jest przekrojem różnych stylów muzycznych.

TAJNIKI TEATRU

Cykl warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji teatralnej. Poruszane zagadnienia: teatr ruchu z elementami pantomimy, teatr słowa z elementami dramy, teatr lalek oraz teatr cieni. Do tej pory warsztaty odbywały się m.in. w placówkach oświatowych (takich jak przedszkola), rodzinnych domach dziecka, imprezach plenerowych, etc.

Skip to content