PROJEKTY WSPIERANE PRZEZ FUNDACJĘ

ZOZULA – ZESPÓŁ MUZYCZNY

Muzycznie sięgają do ukraińskich korzeni – ukraińskich ludowych pieśni. Prostota i szczerość pięknych ludowych melodii wschodnich połączona z muzyką elektroniczną nadaje im indywidualny charakter. Ideą zespołu jest wolność twórcza i ciągłe poszukiwanie nowych brzmień, jednocześnie pamiętając o tradycji, która stanowi fundament zespołu.

PRZECIWCIAŁA – ZESPÓŁ MUZYCZNY

Nie-zwykły zespół tworzący dźwięki muzyki różnej i nieustannie eksperymentujący z brzmieniem, tekstem i obrazem.

TRIBUTE TO AMY WINEHOUSE – ZESPÓŁ MUZYCZNY

Tribute to Amy Winehouse to projekt poświęcony artystce, która na stałe wpisała się w karty historii muzyki. Na repertuar zespołu składają się kompozycje z różnych okresów twórczości artystki. Znajdują się wśród nich takie sztandarowe hity jak Rehab, Back to Black, Valerie i wiele innych. Elementem łączący, tożsamym z twórczością Amy Winehouse jest stylistyka wykonania oraz oryginalna obsada instrumentalna (rozbudowana sekcja dęta, poszerzona sekcja rytmiczna, a przede wszystkim charyzmatyczna, niezwykle oryginalna i wyjątkowa wokalistka). Celem nie jest kopiowanie zespołu Amy Winehouse i jej samej, a ukazanie jej twórczości w indywidualny sposób, zachowując swoją tożsamość.

NATALIA RYTELEWSKA-CHILCZUK – ARTYSTKA SZTUKI CYFROWEJ

Artystka tworzy autorskie plakaty, często w stylu surrealistycznym. W swoich pracach kreuje światy, od których nie można oderwać oczu. Oprócz grafik zajmuje się także animacją poklatkową.

ANNA STRZAŁKOWSKA BLACK ZEBRA AND THE PICTURE FIELD – ARTYSTKA SZTUK WIZUALNYCH

Anna Maria Strzałkowska jest wszechstronną artystką – grafikiem, ilustratorką, malarką i organizatorem działań kulturalnych. Chce rozpowszechniać swoją sztukę i design na całym świecie.  Blog

NAD MOIM GROBEM NOC NIE ZAPADNIE – SPEKTAKL TEATRALNY

Spektakl w reż. Krzysztofa Kwiatkowskiego, pod opieką artystyczną Jacka Poniedziałka. Historia o ludziach, którzy są niewolnikami okrutnego losu. Uciekając od rzeczywistości, szukają schronienia w świecie złudzeń. Ból i upokorzenia, których doświadczyli w przeszłości, determinują ich marzenia, skazują na desperacką walkę o swoją tożsamość, walkę z lękiem i upiorami z przeszłości.

Skip to content